Cím: 1106 Budapest X. kerület, Fehér út 10, 13-as épület
Nyitva tartás: Hétfő - Péntek 9:00 - 17:00
Telefon: +36703420892
E-mail: office@car-audio.hu

7. ÓZD Rally beszámoló

2009-04-15 10:43

Ózd Rally beszámoló A tavalyi Rally2 szezonunk után úgy döntöttünk, hogy idén a nagyobb csatákat ígérő RTE bajnokságban állunk rajthoz. Csapatunkban az autó változatlan maradt, csak kisebb felújításon esett át. Remekül dolgozó szerelőnk, Papek Péter is szerencsére mellettünk áll, azonban új navigátor, Vadász Sándor ült be a kocsiba. 2009.04.11-12.-én indult a bajnokság az ózdi futammal, amire igen szép számú komoly ellenfél nevezett. Ennek örültünk is, mivel hiányzott a tavalyi évből az éles harc. A prológon szokás szerint nem időre autóztunk, hanem megpróbáltuk a nézőket szórakoztatni a már erősen elhasználódott pályán, ami azért reméljük sikerült is! Végig bíztunk abban, hogy a vasárnapot megússzuk eső nélkül. Ez szerencsére így is alakult! Az első körben gond nélkül autóztunk, de sajnos kicsit többet kaptunk ellenfeleinktől, mint amire számítottunk. Így sem álltunk rossz helyen, de kicsit csalódottak voltunk. A szervizparkba érve szerencsére rájöttünk, hogy túl magas guminyomással mentünk és ezért sikerült csúszkálósra a kör. A 3. gyorsaságira már megfelelő nyomással mentünk ki és valóban jobban is sikerült. A 4. gyorsasági szakaszon is tudtunk javítani, így a kör végére sikerült néhány helyet előrébb lépni. Az utolsó körben is hasonló időket tudtunk autózni, mint a másodikban és komolyabb technikai hiba nélkül értünk célba. Sajnos a váltónk néhányszor kidobta a sebességeket, ami miatt néhány másodpercet veszítettünk, de mint később kiderült ezen nem sok múlott. Folyamatosan javuló időinknek, valamint ellenfeleink technikai problémáinak köszönhetően végül az abszolút 2. helyen találtuk magunkat, aminek nagyon örültünk, bár azért azt tudjuk, hogy szerencse is kellett ehhez az eredményhez! Az esztergomi verseny előtt a váltórudazat problémáját megpróbáljuk megoldani, mert ilyen erős mezőnyben nem engedhetünk meg magunknak még apró hibákat sem. Sajnos a 195km/h-s végsebesség nem volt elég, másodperceket haladtunk tiltáson és ezzel minden bizonnyal Esztergomban is problémáink lesznek, de reméljük a kigyorsításoknál kompenzálni tudjuk az így elszenvedett hátrányt. Az is világossá vált, hogy több éves gumikkal nem igazán lehet felvenni a versenyt az új gumikat használó ellenfelekkel, de azért mindent megpróbálunk. A verseny összességében tetszett, jó volt a szervezés, nem voltak nagy késések és szerencsére az időjárással sem volt gond. A győztes párosnak ezúton is szeretnénk gratulálni! Köszönjük támogatóinknak, hogy lehetővé tették az indulást: Korda Racing, www.car-audio.hu, F1 gumiszerviz, FurgonCity Kft., ModellCentrum Kft., www.tom-tech.hu, www.skodaalkatresz.hu. Schweizer Dániel – Vadász Sándor, BMW M3