Nyitva tartás:
Hétfő - Csütörtök 9:00 - 17:00
Péntek 9:00 - 16:00
Elektronikai védelmek főbb típusai (teljesség igénye nélkül):
- immobiliser-ek (sok esetben a gyártók is e megoldás egy egyszerű kivitelét szerelik be)
- követő rendszerek
- egyedi rablás gátlók
- trükkös indítások
- riasztók
Az egyszerű riasztók közül a kedvencünk a nagymama, illetve anyós tartása a hátsó ülésen, de ez elég sok macerával jár (a számos előny mellett persze). Ezen okokból kifolyólag mi az elektronikus riasztók mellett tettük le a voksunkat (ezen megoldásokat nem kell etetni, itatni, nem kell tisztán tartani, kényelmes a használatuk, nem harapnak, nem koptatják az autónk belsejét, sem a kormányát, nincs kellemetlen testszag, és ez bizonyíték, nem ígéret!!).
Elektronikus riasztók típusainak leírásai:
- Immobiliser
Az autó elektronikáját 3 ponton tiltja, egy érintőkulcsot kell meghatározott helyen elhúzni, és általában fél percen belül indítani (indítás/élesedés között maximum ennyi idő telhet el) (Rablás-gátlóval kiegészíthető)
- Követő rendszer (Nav-Sky Nova)
GPS-es alapú követő rendszerek, 24 órás távfelügyelettel, igény szerint kialakítható szolgáltatásokkal, szolgáltatáscsomaggal. Ezek a gyári, vagy univerzális rendszerek beszerelése általában CASCO kedvezménnyel jár, az általunk szerelt modellek MABISZ engedéllyel bírnak, 24 órás ügyfélszolgálat kapcsolódik hozzájuk, a megoldások királya több tekintetben is (havi-díjas, előfizetés-köteles szolgáltatás). Rablás-gátlóval kiegészíthető.
- Rablás-gátló
Utólagosan, az autóba akárhová beszerelhető titkos nyomógomb (használható az autó saját gombjai közül is egy), amit az autó indítása után, illetve a bal ajtó becsukása után meg kell nyomni, mert különben leáll az autó.
Ezen megoldás a piros lámpánál történő autóból kirángatás estén nagyon hasznos. Lényege, hogy az autó elindítása után meg kell nyomni egy utólagosan (így akárhová elhelyezhető) nyomógombot, különben az autó leáll. Azért hasznos a piros lámpánál történo autóból kirángatás esetén, mivel érzékeli a rendszer a bal ajtó kinyitását, és ha nem nyomják meg ismét a rendszert inaktivizáló (okosan elhelyezett gombot), akkor pár száz méternél tovább nem jut a delikvens (nagy megdöbbenésére, ehe-ehe!!)
- Trükkös indítás
Indítás előtt gyári, vagy utólagosan beszerelt kapcsolót/kapcsolókat kell megnyomni adott sorrendben, és adott idon belül indítani kell az autót (rablás-gátló piros lámpás elonyét nélkülözo egyszeru megoldás).
- Riasztók
1 választott ponton tiltja le az autó elektronikáját, vezérli a központi zárat, légnyomás-változást érzékel az utastérben (felszerelés: 2 db távirányító, 2 zónás ütésérzékelés és riasztás: enyhe ütés esetén: figyelmezteto csipogás, újabb ütés(ek) esetén azonnali riasztás)
Kiegészíthető:
- rablás-gátlóval (leírása fentebb olvasható)
- ablak modullal (elektromos ablakemelő esetén zárásnál felhúzza automatikusan az ablakokat)
- belső térvédelemmel (2 db ultrahangos érzékelő, melyek az utastérben való mozgást érzékelik)
- akkumulátoros szirénával (azt hiszem, nem kell ecsetelni e sziréna előnyeit...)